Truizmem jest stwierdzenie, że poziom stresu towarzyszący sporom rodzinnym jest wysoki. Ma to jednak potwierdzenie w badaniach naukowych. Wg. skali stresu Holmesa i Rahe – Social Readjustment Rating Scale (SRSS), rozwód plasuje się na drugim miejscu wśród zdarzeń generujących stres (73 punkty), separacja na trzecim (65 punktów) zaś np. pogodzenie się ze skłóconym małżonkiem na miejscu dziewiątym (45 punktów). Są to zdarzenia porównywalne jedynie ze śmiercią współmałżonka, bliskiego członka rodziny czy zwolnieniem z pracy. Podobnie stresujące są i te sytuacje, w których dotychczas wydawałoby się prawidłowo funkcjonująca rodzina podlega czynnikowi destrukcyjnemu w postaci masy spadkowej do rozporządzenia. 

 

Prowadzenie tych spraw wymaga zatem nie tylko przygotowania stricte prawniczego, ale w równiej mierze wysokich umiejętności w sferze inteligencji emocjonalnej.

 

  • zapewniamy pomoc w zakresie obu tych działów prawa, w szczególności w sprawach rozwodowych, związanych z nimi kwestiach świadczeń alimentacyjnych, podziału majątku wspólnego i wzajemnych rozliczeń pomiędzy byłymi małżonkami. 
  • w zakresie prawa spadkowego, skupiamy się na kwestiach zachowku i postępowaniach o dział spadku, w tym ze zniesieniem współwłasności.

Blog

Aktualności i porady

Radosław Warciarek Kancelaria Radcy Prawnego ul. Kazimierza Wielkiego 44/2, 50-077 Wrocław

+48 0663515040